Okolím na kole Tisk Email

 

 

Díky občanskému sdružení Cesta z města existuje v našem regionu celá síť značených regionálních cyklotras, z nichž některé procházejí i Nežichovem a jeho nejbližším okolím. V současné době je vyznačeno téměř  500 km, kdy stačí si sednout na kolo a dojet k zajímavým cílům...

Kromě map a dobrých rad je na farmě také k dispozici mp3 přehrávač s nahraným audioprůvodcem po cyklotrasách, který je možné si zapůjčit. Pro všechny ostatní je ke stažení na webových stránkách občanského sdružení Cesta z města. 

  

Tipy na výlety: 

Nový Dvůr (5 km)- Původně hospodářský dvůr tepelského kláštera byl v posledním desetiletí zrekonstruován a dnes slouží jako klášter trapistů. Objekt není veřejnosti přístupný, prohlédnout si můžete pouze kostel a to v době bohoslužby. V sobotu dopoledne bývá také otevřený Dům pro hosty, kde je možné si zakoupit hořčice vyrobené místními mnichy.

 

Bečov nad Teplou - se pyšní nádherným areálem Státního hradu a zámku, který nabízí unikátní zlatnickou památku Relikviář sv. Maura. Mimo tento poklad je v Bečově ještě další, a tím je obnovovaná Bečovská botanická zahrada, která nabízí celou řadu možností k aktivnímu využití volného času - bioferratu, dětské přírodní hřiště, projížďku na lodičkách po Korunním rybníce a mnoho dalších. Hosté naší farmy mohou využít permanentní vstupenku do Bečovské botanické zahrady, která je jim k dispozici. 

 

 

Klášter Teplá  (15 km) - Premonstrátský klášter, založený ve 12. století. Největší vzácností je zdejší knihovna s bezmála sto tisíci svazky, která je druhou největší klášterní knihovnou u nás. Začíná zde Skokovská stezka, která je určená pěším poutníkům a dovede vás po šedesáti kilometrech až do bývalého slavného poutního místa Skoky, které leží nad Žlutickou přehradou.


 

Kraj živých vod - naučná stezka, vedoucí neporušenou krajinou Slavkovského lesa, která vás provede po několika desítkách obnovených minerálních pramenů. V nejbližším okolí je možné navštívit Dřevohryzskou kyselku nebo prameny u Poseče či Horní otročínský pramen.

 

Úterý (15 km) - středověké městečko s krásným náměstím a spoustou historických objektů. V jeho okolí se točil seriál Zdivočelá země a určitě spoustu scenérií budete důvěrně znát. V těsné blízkosti městečka se nachází Reitenbergerův pramen, kde můžete ochutnat jednu z mnoha kyselek, nacházejících se v tomto regionu.


 

Stvolny (35 km) - malá vesnička, v níž se  ukrývá  velmi zajímavá výrobna - bio moštárna. V sezóně je možné si zde koupit  mošt z místního ovoce.

 

Prachomety (8 km)- krásná louka plná kosatců je vyhlášena přírodní památkou a určitě stojí za to ji vidět.