Cesta z města Tisk Email

 

 

Nezisková organizace Cesta z města, jejíž jsme členy, již od roku 2005 realizuje projekty podporující rozvoj cestovního ruchu v regionu a propagaci celé oblasti.


  

 

V současné době máme v okolí vyznačeno zhruba 400 km cyklotras, které vedou většinou po lesních a polních cestách. Jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak si na své přijdou i milovníci náročnějších výletů...

Přímo Nežichovem prochází cyklotrasa číslo 7 a cyklostezka KČT 2233. V roce 2012 byl nahrán audioprůvodce po cyklotrasách pod Vladařem. Nahrávky k jednotlivým trasám jsou ke stažení ve formátu mp3 na stránkách sdružení www.cestazmesta.cz.

Přímo na farmě je k zapůjčení mp3 přehrávač s nahraným průvodcem, který je k dispozici pro ubytované návštěvníky farmy zdarma.

 

V údolí se nachází Blažejský rybník, celé jeho okolí je vyhlášeno Přírodní památkou. Cesta z města zde v roce 2008 a 2009 vybudovala naučnou stezku sv. Blažeje, která vás provede nejen krásnou krajinou, ale dozvíte se i o osídlení zdejší oblasti, historii poutního kostela sv. Blažeje nebo o tom, jak a kým byly provozovány vodní mlýny na Úterském potoce.

 

 

 

Z Kláštera Teplá vede poutní mariánská stezka, tzv. Skokovská stezka do zaniklé obce Skoky u Žlutic. Trasa Skokovské stezky měří cca 60 km, prochází Nežichovem a naše farma nabízí informace i odpočinek po prvním dni putování z Teplé.  Skokovský kostel býval v minulosti hojně navštěvovaný. Dnes je toto místo přístupné především v letních měsících, kdy zde průvodcovské služby a obnovu kostela zajišťuje občanské sdružení Pod střechou. 

 

V nedávné době byl spolkem Cesta z města upraven vývěr Branišovské studánky a vzniklo zde příjemné odpočinkové místo, které slouží pěším i cyklistům...

 

 

 

www.cestazmesta.cz